Правила обкатки бензопили


На продовження терміну служби бензопили значно впливають обкатка, зберігання та догляд за вашим інструментом. То ж давайте по черзі: для чого і чому важливо правильно зробити обкатку бензопили?

Під час цього процесу відбувається притирання деталей двигуна і гарнітури пильного характеру. Відразу заводити нову бензопилу і нею працювати – погана ідея. Для початку її потрібно повністю перевірити й підготувати перед використанням.

 

Паливна суміш

Етап обкатки передбачає приготування відповідної паливної суміші. Використовуйте лише свіжо розбавлену і  зберігайте її  не більше 7 днів.

Як основу для неї використовуйте бензин. Беріть нафтопродукт, октанове число якого понад 90. Не варто економити й брати неякісне пальне – з часом за ремонт ви заплатите в декілька разів більше. Присадки, що збільшують октанове число теж не найкращий варіант. Для двигуна без каталізатора користуйтесь етиловим бензином, якщо каталізатор встановлений – не етиловим.

Зазвичай, для обкатки інструменту паливна суміш робиться відповідно до пропорції 1:25, де на 1 літр бензину знадобиться 40 мл масла.

Залежно від типу бензопили пропорції паливної суміші відрізняються. Наприклад, при більшій кількості масла бензопила буде диміти й може закоксуватись поршнева, при малій кількості – пошкодитися поршнева група.

Важливо також перевіряти наявність масла для змащення ланцюга. Стежте, щоб воно було чистим і в міру рідким. Дуже рідке масло злітає з шини, не встигаючи змастити ланцюг, а якщо масло густе – буде замала його подача.


Етапи обкатки

Обкатка бензопили складається із двох етапів.

Перший— обкатка двигуна пили. Для розігрівання двигуна ввімкніть режим холостого ходу на 3-5 хвилин. Після цього починайте працювати з деревиною діаметром від 5 до 10 см. Ріжте деревину на середніх оборотах з циклічністю:

-         1 хвилина на слабких навантаженнях;

-         15 - 20 хвилин без навантаження.

Двигун почне працювати на максимум, коли виробить 2 - 3 баки.

Під час перших обкатки заборонено:

         перегрівати двигун;

         тривалий час тримати пилу на холостому ходу;

         вмикати пилу на найвищих оборотах;

         давати пилі максимально можливі навантаження.

 

Другий етап — обкатка пильної гарнітури. Звертайте увагу на мастило ланцюга та натяг ланцюга. Він має бути натягнутий так, щоб можна було без проблем відтягнути його рукою. Проженіть бензопилу на холостому ходу 3-5 хвилин. Після цього вимкніть двигун і перевірте натяг. Якщо є необхідність – підтягніть полотно. Для перевірки можете порізати дрібні гілки або тонкі матеріали, щоб не навантажувати пильну шину. Після цього знову вимикаємо двигун і підтягуємо ланцюг.

Після завершення роботи з бензопилою виконайте ряд основних правил:

         очистіть інструмент;

         продуйте повітряний фільтр;

         відкрутіть і огляньте свічку;

         перевірте гостроту ланцюга.

Після обкатки її слід віднести в сервісний центр, де майстер огляне і при необхідності проведе контрольні налаштування. Дотримання усіх вищезгаданих правил допоможе бензопилі стати довговічним і надійним помічником у вашому господарстві.