Logo
headsetЗворотний дзвінок

Як Stihl виробляє свої ланцюги та шини?

2019-11-18 12:50:32


Для того, щоб бензопили Stihl працювали довго та злагоджено, компанія до сьогодні залишається єдиним підприємством, яке самостійно виготовляє усі важливі комплектуючі до них: ланцюги, пильні шини та зірочки. Ми вирішили поділитись з вами специфічними ознаками комплектуючої продукції Stihl, особливостями та секретами виробництва.


Швейцарська точність ланцюгів StihlСьогодні Stihl виробляє понад 65 типів ланцюгів на власному заводі у швейцарському місті Віль. Спеціально для їх виробництва компанія самостійно моделює та будує все необхідне обладнання, тому ланцюги виготовлені із швейцарською точністю. 

Виробники ланцюгів не забули і про швейцарську міцність. У ланцюгах Stihl кожен ріжучий зуб виготовляється зі спеціальної сталі та ретельно обробляється декількома технологічними операціями. Щоб збільшити зносостійкість, ріжуча кромка зуба додатково піддається електролітичному хромуванню. Stihl робить отвори під шарніри спеціальним методом штампування, тому вони мають дзеркально гладку поверхню. Це подовжує термін служби і покращує рухливість ланцюга. Для того, щоб ланцюг витримував високі навантаження, кожна з’єднувальна заклепка Stihl піддається індуктивному загартовуванню в електромагнітному полі високої частоти. Для контролю рівня зношування,  на ріжучих зубцях ланцюгів Stihl лазером нанесені спеціальні позначки, які показують ступінь зносу та слугують орієнтиром під час заточування зубців. 

Усі ланцюги Stihl мають систему змащення Oilomatic. Завдяки їй знижується тертя і збільшується термін зношування деталей. В тонкі мастильні канали у ведучих ланках ланцюга поступає мастило, яке потім швидко і рівномірно передається на шарніри ланцюга і робочі поверхні ріжучих зубців. 

На кінцевому етапі виробничого процесу усі ланцюги STIHL проходять випробування на розтягування при постійному навантаженні. Завдяки цьому зменшується зношування, немає видовження при першому використанні та значно підвищується міцність ланцюга.

До того ж, Stihl розробляє ланцюги з урахуванням того, щоб ви могли нею користуватись і на бензопилах інших виробників. 


Пильні шини: відмінне поєднання легкості та міцностіЩоб відповідати усім вимогам своїх клієнтів, компанія Stihl випускає різноманітні пильні шини для різання, фігурної різьби, підрізання та звалювання дерев. 

Одне із основних завдань, яке стоїть перед виробниками – полегшити пильні шини. Це завдання компанія відмінно виконує. На приклад, Stihl випустив шину Rollomatic E із зниженою вагою. Цього досягнули шляхом поєднання 3-х пластин, які з’єднали між собою електрозварюванням, середня з яких має великий паз.  Також ці шини мають направляючу зірочку із закритим роликопідшипником. Це уповільнює зношування ланцюга та запобігає потраплянню бруду в ланцюг, що викликає корозію. 

Усі нові пильні шини Stihl працюють на системі Ematic, завдяки якій витрати мастила зменшуються до 50%. Система складається з шини Ematic, ланцюга Oilomatic та мастильного насоса з регулюванням подачі мастила. В результаті мастило потрапляє саме туди, де воно необхідно. 

Ще однією особливістю пильних шин Stihl є їхня симетрія. Тобто в перервах між роботою ви можете їх перевертати і завдяки цьому створите однакове навантаження на обидва краї шини.

Перед тим як потрапити вам до рук, пильні шини Stihl проходять загартовування за допомогою електромагнітної індукції. Це підвищує зносостійкість всієї опорної частини поверхні ланцюга. 


Особливості виготовлення ланцюгових зірочок Stihl


Призначення ланцюгових зірочок – це передавати потужність від двигуна на ланцюг і по можливості без витрат. Зменшувати ці витрати до мінімуму та збільшувати зносостійкість зірочок – головні завдання, які поставили перед собою виробники Stihl. Реалізують вони їх через два основних етапи:

- загартування. Щоб підвищити зносостійкість і термін служби, кожна окрема ланцюгова зірочка Stihl загартовується в мартенситовій печі.

- контроль якості. Перед напаюванням на барабан зчеплення всі профільні ланцюгові зірочки ще раз ретельно перевіряються за допомогою спеціальних засобів комп'ютерного контролю. Тому, будьте певні – до вас потрапляє лише якісний продукт. 

             Stihl також гарантує, що металеві кільцеві ланцюгові зірочки створюють майже безшумний хід пильного ланцюга.

Про особливості виробництва комплектуючої продукції ми вам розповіли, а тепер тримайте як бонус ще одну цінну інформацію.             
Ми вирішили припинити вічне протистояння, яке відбувається між прихильниками бренду Stihl: як правильно звучить українською – Стіл чи Штіль? Спойлер – оригінальна назва звучить – Штіль, але давайте по черзі.

Stihl – німецький бренд, тому мовою оригіналу назва вимовляється як Штіль. У німецькій мові буквосполучення “st” на початку слів і коренів читається як “шт”, а літера “h” в середині слова після голосної та перед приголосною не читається, ось тому і виходить Штіль. 

А тепер про бренд Стіл, якого не існує. Так звучить назва Stihl, якщо читати англійською. Буквосполучення “st” в даному випадку вимовляється як “ст”, відповідно німецький Штіль автоматично стає невідомим нікому – Стіл. 

Звичайно, ви можете зберегти вірність англійській і продовжувати користуватись інструментами Стіл, але пам’ятайте, що власні назви вимовляються мовою оригіналу однаково на різних мовах, тому оригінальні інструменти лише Штіль!Акційні товари

Бензопила STIHL MS 180
Бензопила STIHL MS 180
4 679 грн
Арт.: 11302000483
 Кутова шліфувальна машина STANLEY PT SGV115
Кутова шліфувальна машина STANLEY PT SGV115
2 305 грн
Арт.: SGV115
Дриль-шуруповерт DeWalt DCD710D2
Дриль-шуруповерт DeWalt DCD710D2
3 992 грн
Арт.: DCD710D2_1
Пістолет гарячого повітря STANLEY STXH2000
Пістолет гарячого повітря STANLEY STXH2000
951 грн
Арт.: STXH2000
Підмітальний пристрій STIHL KG 550
Підмітальний пристрій STIHL KG 550
5 289 грн
Арт.: 48600194705
Підмітальний пристрій STIHL KG 770
Підмітальний пристрій STIHL KG 770
11 709 грн
Арт.: 48600194706