Logo
headsetЗворотний дзвінок

Бензопил багато, але Stihl – неповторний!

2019-11-12 18:14:56

Таку фразу вигравіювали на одній з табличок дерев’яного будиночка в Німеччині, який був побудований за допомогою інструментів компанії Stihl. З 1926 року Stihl допомагає людям, які працюють просто неба: у сільському господарстві, лісі, саду та на будівництві. Історія компанії Stihl – це понад 90 років успіху та якості, які передаються із покоління в покоління нащадкам Андреаса Штіля. Хто ж такий Андреас Штіль і як в нього вийшло створити із маленького заводу компанію світового рівня? Зараз спробуємо розібратись.

Андреас Штіль народився в 1896 році в Цюриху. За освітою Андреас був інженером, але деякий час працював у лісозаготівлі. В той час дерева валили сокирою і лише після того перевозили на лісопильні для їх заготівлі. Андреас з інженерним складом розуму все частіше став задумуватись про конструювання переносної, потужної та продуктивної мотопили. Він вважав, що пила повинна йти до дерева, а не дерево до пилки.

У 1926 році він зробив перший крок до свого задуму – відкрив конструкторське бюро “A. Stihl Ingenieursbüro” у Штутгарті. На початку в підприємства була своя спеціалізація. Воно виробляло компоненти для парових котлів і мийних машин. Завдяки цьому бізнесу він зумів заробити грошей на створення мотопили з ланцюговим приводом. Перша бензопила виробництва Stihl важила близько 50 кілограмів і була призначена для роботи двох людей. Можна собі уявити наскільки трудомісткою було в той час звалювання дерев, адже пиляти таким агрегатом було дуже важко. 


      На цих досягненнях Stihl не зупиняється і у 1929 році випускає першу бензинову ланцюгову пилу, яка важить 46 кілограмів і має потужність 6 кінських сил. Не зважаючи на велику вагу, бензопила значно полегшила лісозаготівельні роботи. З цього моменту розпочинається стрімкий розвиток компанії, який вже було неможливо зупинити. Андреас Штіль говорив, що “мотопили ніби самі виривалися з рук”. Попри вагу і певні незручності мотопил Stihl, їх з успіхом почали експортувати в США, Росію та Канаду. Відтоді Андреаса Штіля називають першою людиною, яка взяли в руки пилку з ланцюговим приводом. З 1929 року компанія щорічно випускала нові моделі, а маленьке конструкторське бюро перетворилося у великий завод. З роками збільшується підприємство та розширюється асортимент. На заводі почали випускати лучкову пилу для поперечного розпилювання колод, дворучну бензопилу з алюмінієвим циліндром і хромованою робочою поверхнею. У 1937 компанія купила паперову фабрику у німецькому районі Ремс (Нойштадт-Вайблінген). Вона і понині є штаб-квартирою Stihl.

Через декілька років у Німеччині розпочинається війна. У 1944 році розбомбили машинний завод в Штутгарті. Тоді все виробництво оперативно перевели у Вайблінген. 

У 1949 році Stihl випускає тягач з двотактним дизельним двигуном і повітряним охолодженням. Середина минулого століття стала періодом, коли компанія захопила ринок бензоінструментів. Вона випускає легкі бензопили, бензорізи, кущорізи. В кінці 50-х років Stihl  випускає нову безредукторну бензопилу вагою 12 кг і потужністю 6 кінських сил. Це була легендарна пила Stihl “CONTRA”, яка збільшила продуктивність лісозаготівельних робіт до 200%. Вона була легше, але ефективніше, ніж інші бензопили, представлені на ринку в той час. 


Від 50-х років минулого століття компанію можна вважати тріумфатором. У 1959 році вона посіла перше місце у випуску бензоінструментів для лісозаготівель і через 10 років річний оборот підприємства перевищив 100 млн євро. У 1971 році Stihl займає перше місце у світі з виготовленню бензопил. А у 1983 році компанію нагородили премією “За досягнення в області маркетингу”. Тоді ж вона випускає ручну “повітряну мітлу”, тобто повітродувку. Через пару років компанія відзначена ще однією премією – “За досягнення в області логістики”.

Починаючи від 1992 року підприємство ставить за мету розширити асортимент продукції, тому купує повний пакет акцій компанії Viking з Австрії, яка займається виготовленням садового інструменту. Stihl починає випускати пилососи для сухого та вологого прибирання, мийки високого тиску, високорізи та інші садові мотоінструменти. 

Великий вклад у виведення компанії Stihl на світовий рівень зробили діти Андреаса Штіля, які займали керівні посади у компанії. З 2002 року оперативне керівництво компанією почало здійснювати управління, в яке не входять члени сім’ї Андреаса Штіля. Сім’я Штіль перейшла в консультативну і наглядову раду, де вона керує прийняттям глобальних і стратегічних рішень уже в третьому поколінні. 


Сьогодні всі нові ідеї реалізуються в центрі розробок у Вайблінгені. Тут інструменти розробляються, проходять перевірку на міцність на випробувальних стендах і лише після цього відправляються на серійне виробництво. Понад 50% компонентів для своєї продукції Stihl виробляє на власних заводах в Німеччині, Швейцарії, Австрії, США, Бразилії, Китаї та Філіппінах. До речі, Stihl є єдиним виробником бензопил, який має власне виробництво ланцюгів, шин і усіх компонентів, які були розроблені і виготовлені своїми інженерами для цілей компанії. Саме тому продукція компанії є якісною і надійною, а словосполучення “Made by STIHL” є цьому гарантом. 


Акційні товари

Бензопила STIHL MS 180
Бензопила STIHL MS 180
4 679 грн
Арт.: 11302000483
 Кутова шліфувальна машина STANLEY PT SGV115
Кутова шліфувальна машина STANLEY PT SGV115
2 305 грн
Арт.: SGV115
Дриль-шуруповерт DeWalt DCD710D2
Дриль-шуруповерт DeWalt DCD710D2
3 992 грн
Арт.: DCD710D2_1
Пістолет гарячого повітря STANLEY STXH2000
Пістолет гарячого повітря STANLEY STXH2000
951 грн
Арт.: STXH2000
Підмітальний пристрій STIHL KG 550
Підмітальний пристрій STIHL KG 550
5 289 грн
Арт.: 48600194705
Підмітальний пристрій STIHL KG 770
Підмітальний пристрій STIHL KG 770
11 709 грн
Арт.: 48600194706