Про експлуатацію бензопили

Перед запуском:

    Для можливості експлуатації бензопили в двигун слід залити паливну суміш, що складається з бензину і моторного мастила. Крім цього, для забезпечення плавного процесу пиляння і запобігання надмірного зносу пильного ланцюга необхідне застосування мастила для пильних ланцюгів.
Мастило для ланцюгів забезпечує чистий та плавний рух ланцюга по шині та безперебійну роботи бензопили.

Рекомендація:

-Ми рекомендуємо використовувати для постійного автоматичного змащування ланцюга та шини тільки екологічно чисте мастило для ланцюгів. Використання неспеціального мастила для ланцюгів може негативно вплинути на строк служби ланцюга та шини.
-В жодному разі не використовуйте відпрацьоване мастило повторно! Відпрацьоване мастило негативно впливає на навколишнє середовище, а у випадку тривалого і частого контакту зі шкірою може спричинити рак шкіри. Крім того, відпрацьоване мастило не має достатніх змащувальних властивостей і тому не підходить для змащування ланцюга.

Паливна суміш:

    Двигун Вашого інструменту повинен працювати на суміші з бензину і моторного мастила. При цьому якість кожної з цих експлуатаційних рідин має вирішальне значення для продуктивної роботи і терміну служби двигуна.
Так використання непередбачених експлуатаційних рідин або відхилення від приписаного співвідношення суміші може стати причиною серйозних пошкоджень двигуна (задир поршня, підвищене зношування і т. д.).)

Рекомендований склад паливної суміші:

для двотактового мастила STIHL:
1: 50 => 1 частина мастила на 50 частин бензину
Для іншого фірмового моторного мастила для двотактових двигунів класу TC:
1: 25 => 1 частина мастила на 25 частин бензину
Співвідношення суміші
Для суміші з співвідношенням 1: 50 потрібно 5 літрів бензину і 0,10 літра (100 мл) мастила для двотактових двигунів STIHL.
Для приготування суміші в спеціально призначену каністру спочатку заливається моторне мастило, потім бензин. Перед заправкою паливного бака збовтайте каністру з сумішшю (відкривайте каністру обережно — вона може виявитись під тиском).
Примітка
У якості високоякісної паливної суміші ми пропонуємо STIHL MotoMix. Цю вже приготовану паливну суміш можна застосовувати як для двотактових двигунів STIHL, так і двигунів 4-MIX. Зверніться за консультацією до офіційного дилера STIHL.

Запуск бензопили крок за кроком

Крок 1 з 15: Перед запуском бензопили активуйте гальмо ланцюга. Для цього переведіть важіль гальма ланцюга вперед (див. малюнок).


Крок 2 з 15: Перед запуском бензопили обов'язково зніміть захист із шини.


Крок 3 з 15: Якщо бензопила оснащена декомпресійним клапаном, натисніть на нього. Це дозволить зменшити зусилля, потрібне для запуску двигуна.


Крок 4 з 15: Якщо бензопила оснащена ручним паливним насосом, натисніть на нього кілька разів. Через прозорий корпус насоса переконайтесь у подачі палива. Це полегшить запуск двигуна за рахунок швидшого потрапляння паливної суміші у камеру згоряння.


Крок 5 з 15: Встановіть комбінований важіль у положення дроселювання/холодного запуску. Для цього спочатку деактивуйте блокування важеля газу і натисніть на важіль газу, потім переведіть комбінований важіль до кінця вниз.


Крок 6 з 15: Перед запуском встановіть бензопилу на рівну поверхню. Ріжуча гарнітура не повинна торкатись землі, в іншому випадку при запуску вона може затупитись, і Ви будете даремно піддавати себе небезпеці.


Крок 7 з 15: Візьміть бензопилу, що лежить на землі, обома руками. Лівою рокою тримайте бензопилу за передню (дуговидну) ручку, правою рукою візьміть ручку пускового тросика. Наступіть носком правої ноги на нижню частину задньої рукоятки - так Ви забезпечите стійкість бензопили.


Крок 8 з 15: Повільно потягніть правою рукою за пусковий тросик до виникнення відчутного опору механізму запуску. Після цього кілька разів із силою потягніть за пусковий тросик, так, щоб двигун запустився на короткий час (по можливості тягніть угору, щоб тросик не перетирався об корпус вентилятора).


Крок 9 з 15: Двигун запуститься на короткий час, а потім знову зупиниться. Відкрийте дросель перемістивши комбінований важіль угору на одне положення фіксації (напіввідкрите положення).


Крок 10 з 15: Енергійно потягніть за пусковий трос, щоб двигун запустився.


Крок 11 з 15: Після того як двигун запуститься й почне працювати, короткочасно натисніть вказівним пальцем на важіль газу. При цьому комбінований важіль автоматично переведеться у нормальне положення холостого ходу.


Крок 12 з 15: Повільно підійміть бензопилу з землі, при цьому намагайтесь не торкатись важеля газу.


Крок 13 з 15: Тепер відпустіть гальмо ланцюга, лівою рукою потягнувши рукоятку гальма ланцюга на себе. При цьому ліва рука повинна залишатись на рукоятці. Характерне клацання сигналізує, що ланцюг розблокований і може переcуватись по шині.


Крок 14 з 15: Перед тим, як братися до роботи, обов'язково перевірте систему змащування ланцюга. Для цього помістить пилу на світлий фон (наприклад, пень або лист паперу, розкладений на землі) та дайте повний газ. Якщо на світлому фоні з'являться краплини мастила, це означатиме, що система змащування ланцюга функціонує правильно і Ви можете починати роботу.


Крок 15 з 15: Бензопила готова до роботи. Дотримуйтесь правил техніки безпеки при роботі з бензопилою, що наведені в інструкції з експлуатації.


  • Крок 2 з 15: Перед запуском бензопили обов'язково зніміть захист із шини.

  • Крок 3 з 15: Якщо бензопила оснащена декомпресійним клапаном, натисніть на нього. Це дозволить зменшити зусилля,